Stáže v lesních MŠ v ČR a v zahraničí

STÁŽE V LESNÍCH MŠ

Nabídka odborného programu v tuzemsku i zahraničí.

Nabízíme pedagogickým a vedoucím pracovníkům MŠ možnost získat nové podněty a vytvořit si praktické postupy, které mohou okamžitě využít v praxi při své denní práci s dětmi – v učebně a zejména venku;  součástí stáží jsou praktické dílny zaměřené na práci s dětmi venku a s různými přírodními materiály; stážisté mohou konzultovat své otázky a podněty se zkušenými pedagogy LMŠ.

Stáže v lesní mateřské škole v Děčíně

Stáže probíhají v Lesním klubu Jurta - Základní škola a Mateřská škola Jurta (www.lesniklub.cz); jde o první (a dosud jedinou) lesní mateřskou školu s celotýdenním provozem v Ústeckém kraji, která vychází z dánského a německého konceptu lesních mateřských škol; základem ŠVP je environmentální vzdělávání, které probíhá v terénu a v reálných situacích; školka je součástí areálu farmy obecně prospěšné společnosti JURTA v Děčíně-Nebočadech a děti jsou tak její přirozenou součástí (www.jurta.cz). Od 1.9.2014 provozujeme také malotřídní Základní školu. Obě školy jsou zařazené do rejstříku škol vedeného MŠMT ČR.

Stáže jsou pro účastníky zdarma, poskytovatel hradí náklady na ubytování, stravování i dopravu, zaměstnavateli můžeme refundovat mzdu účastníka po dobu stáže.

Aktuálně:

Stáže právě probíhají, přihlašte se již nyní! Napište nám na nebo nám zavolejte pro více inforamcí na telefon +420 603 297 091.

Stáže v zahraničí

Stáže v připravujeme  je společně s kolegy ze Saska, Velké Británie, Norska a Španělska; podmínkou je úspěšné absolvování rozvojového programu pro pedagogy Nebetus 2014/15 (v roce 2015 již uzavřen). Počet míst zahraničních stáží je omezen.

Ke stažení

Stáhněte si přihlášku na stáž  (dokument Adobe PDF)přihlášku na stáž  a spolu s krátkou informací o Vás, prosím, odešlete emailem na .

 

Co jsou lesní mateřské školy

 S dětmi venku za každého počasí. Na první pohled se lesní MŠ liší jiným zázemím a menší skupinou dětí. Zázemí slouží pouze k příležitostnému pobytu, pedagogický program probíhá většinou venku. Lesní MŠ jsou vždy v blízkosti lesa, často také pečují o svou zahradu nebo malou farmu.

Jasnou výhodou je malá skupina dětí doprovázená více pedagogy – je tak větší prostor pro individuální přístup a přehlednější vztahy mezi dětmi. Dalším kladem je dostatek příležitostí k volnému pohybu, což je základní vývojová potřeba předškolních dětí.

Lesní MŠ podporují sociální kompetence díky hlubším vztahům v menší skupině. Děti se učí venku, v opravdovém světě, který poznávají přímo, ne zprostředkovaně z obrázků nebo hraček.

 

Projekt Ze školky do přírody – Zvyšování kompetencí pedagogů MŠ v oblasti EVVO a udržitelného rozvoje v Ústeckém kraji, reg. č. CZ.1.07/1.3.00/48.0103 je spolufinancován Evropskou unií a českým státním rozpočtem.

» Nalezeny žádné akce.

Anketa

Kdybyste nebyl/a schopný/á postarat se o sebe sám/a, zvolil/a byste pro sebe ústavní péči anebo podporu ve vlastní domácnosti?

Nevím. (20%)