Nebočadská keramika

Nebočadská keramika jsou především nábytková madla a keramické šuplíky, unikátní keramika ze dřevem roztápěné keramické pece a výroba designu na zakázku.

Certifikát (dokument Adobe PDF)Certifikát Českosasné Švýcarsko regionální produkt

Zakázková výroba lité keramiky

Nabízíme plný servis od návrhu přes výrobu modelu a formy až k výslednému produktu.  
Keramiku vyrábíme technikou lití keramické hmoty do sádrových forem. Pálíme jak v klasické elektrické peci, tak v dřevem roztápěné vozíkové peci. Našimi zákazníky jsou m.j. Rudolf Jelínek a.s., Kolkovna Group, Koh-i-noor a různí výrobci replik nábytku.

Užitková řada originální keramiky

Keramiku vyrábíme technikou lití keramické hmoty do sádrových forem. Pálíme jak v klasické  elektrické peci, tak v dřevem roztápěné vozíkové peci. Páteří naší produkce jsou běžné domácí nádoby, jako např. vázy, džbány, konvice, hrnky, talíře, mísy a korbely, ale také aromalampy, svícny nebo držáky vonných tyčinek. 

Dřevem roztápěná vozíková pec

Je ozdobou Ateliéru Nebočady. Celý vtip je v jedinečnosti každého výpalu: zabarvení střepu i glazury vždy závisí na druhu páleného dřeva, kombinaci střepu s glazurou, umístění výrobku v peci i na délce pálení či hodnotě dosažené teploty.
Každý kus vypálené keramiky i každý výpal - který je zhruba 24 hodinovou směnou pro tým šesti lidí - se tak stává neopakovatelným originálem. Ročně proběhne 5-7 výpalů, které stojí za to vidět.   

Kontakt

David Landsperský | E:landspersky@jurta.cz | T: 603 546 670 | T+F: 412 547 600
Ateliér Nebočady | Pěší 9, 40205 Děčín-Nebočady | IČ: 71241159

 

Bookmark and Share

» Nalezeny žádné akce.

Anketa

Kdybyste nebyl/a schopný/á postarat se o sebe sám/a, zvolil/a byste pro sebe ústavní péči anebo podporu ve vlastní domácnosti?

Nevím. (23%)